close

  
Filter options:

Freebase Commons Metaweb System Types /type

Object is not asserted on this topic.

Freebase Commons Common /common

  • Archbishop John Ha Tiong Hock, was ordained a priest on December 14, 1972, and was appointed Auxiliary Bishop of Kuching on January 17, 1998. His episcopal ordination was on June 6, 1998. He was appointed Archbishop of Kuching on June 23, 2003, and was installed on July 16, 2003. He is the president of the Malaysia-Singapore-Brunei Episcopal Biblical Commission.

Freebase Commons People /people

Comments

Hide